150W 12V/24V Universal Input Waterproof Slim IP68
-External driver for LED module, strip, flex ribbon, bar light, wall washer, panel light, etc...
-Slim body, special design for application with narrow space, such as cove light, LED light box, channel letter...
-Fully sealed & waterproof, IP68
-Constant voltage output
-High efficiency
-Slim body, special design for application with narrow space, such as cove light, LED light box, channel letter...
-Fully sealed & waterproof, IP68
-Constant voltage output
-High efficiency
Availability: In stock
You must logged in to see Price.
Details
Details
High Efficiency, environmental protection and energy saving.
Integrated aluminum shell with ultra-thin and compact size.
Comply with CE certification.
IP68 waterproof, suitable for indoor or outdoor using.
Protection types: short circuit, over load, over temperature, over voltage.
Additional Info
Additional Info
| Model no. | TLG-12E150C-F TLG-24E150C-F |
|---|---|
| Input voltage | 100-277 VAC 50/60 Hz |
| Input Voltage System | 100-240VAC |
| Max. output power | 150 W max |
| Output type | Constant voltage |
| Power Factor | High PF>0.9 |
| Output voltage | 12VDC / 24VDC |
| Max. output current | 12.5A ; 6.25A |
| Installation | Outdoor waterproof |
| Protection | Overload, Short circuit |
| Dimensions(L*W*H) | 320*57*18 mm |
| Weight(kg) | 0.5000 |
Attachments
| Electrical and mechanical specifications |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
