You have no items in your shopping cart.
150W 12V/24V Waterproof Slim
-External driver for LED module, strip, flex ribbon, bar light, wall washer, panel light, etc...
-Slim body, special design for application with narrow space, such as cove light, LED light box, channel letter...
-Fully sealed & waterproof, IP67
-Constant voltage output
-High efficiency up to 90%
-Slim body, special design for application with narrow space, such as cove light, LED light box, channel letter...
-Fully sealed & waterproof, IP67
-Constant voltage output
-High efficiency up to 90%
Availability: In stock
You must logged in to see Price.
Details
Details
Additional Info
Additional Info
| Model no. | LPS-5E100C;LPS-12E150C;LPS-24E150C |
|---|---|
| Input voltage | 170-250 VAC 50/60 Hz |
| Input Voltage System | 220-240VAC |
| Max. output power | 150 W max |
| Output type | Constant voltage |
| Power Factor | Low PF~0.6 |
| Output voltage | 5V; 12V; 24V DC ± 5% |
| Max. output current | 20A; 12.5A; 6.3A max |
| Installation | Outdoor waterproof |
| Protection | Overload, Short circuit |
| Dimensions(L*W*H) | 313*43*34 mm |
| Weight(kg) | 0.8000 |
Attachments
| Catalog page | |
| Electrical and mechanical specifications | |
| Electrical and mechanical specifications | |
| Electrical and mechanical specifications | |
| BIS REGISTRATION INTRODUCTION |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
