12W 700mA indoor
-Designed for spot light, down light, wash light, or other signage, decoration, lighting applications
-Class 2 power supply
-Constant voltage or constant current output
-Build-in thermal protection, short circuit protection
-Input 100V-260VAC(50/60Hz)
-Operating temperature:Max.50℃
-Operating surface temperature:Max.70℃
Availability: In stock
You must logged in to see Price.
Details
Details
-Designed for spot light, down light, wash light, or other signage, decoration, lighting applications
-Class 2 power supply
-Constant voltage or constant current output
-Build-in thermal protection, short circuit protection
-Input 100V-260VAC(50/60Hz)
-Operating temperature:Max.50℃
-Operating surface temperature:Max.70℃
Additional Info
Additional Info
| Model no. | OS-632-CC-700 |
|---|---|
| Input voltage | 100-260 VAC/170-260 VAC 50/60 Hz |
| Input Voltage System | N/A |
| Max. output power | 12 W |
| Output type | Constant current |
| Power Factor | No |
| Output voltage | Max.28 V |
| Max. output current | 700mA |
| Installation | Indoor |
| Protection | N/A |
| Dimensions(L*W*H) | ф70*24(H) mm |
| Weight(kg) | 0.1000 |
Attachments
| Catalog page |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
