You have no items in your shopping cart.
60W 12V24V Plastic Case Slim Waterproof
Slimline design.
Fully sealed with plastic housing IP67.
No ground connection.
Availability: In stock
You must logged in to see Price.
Details
Details
Additional Info
Additional Info
| Model no. | EPS-12E/24E60 |
|---|---|
| Input voltage | 220-240VAC 50Hz/60Hz |
| Input Voltage System | 220-240VAC |
| Max. output power | 60W max |
| Output type | Constant voltage |
| Power Factor | Low PF~0.6 |
| Output voltage | 12VDC/24VDC ± 5% |
| Max. output current | 5A/2.5A max |
| Installation | Outdoor waterproof |
| Protection | Overload, Short circuit |
| Dimensions(L*W*H) | 149*48*32 mm |
| Weight(kg) | 0.8000 |
Attachments
| EPS-12E60 Specification Sheet | |
| EPS catalog page | |
| EPS CE EMC Certificate | |
| EPS CE LVD Certificate | |
| EPS RoHS Certificate |
Reviews
Write Your Own Review
Tags
